آقای مهارت|محمد زرگر

هاست رایگان چیست و چه معایبی دارد؟

نویسنده: آقای مهارت

نویسنده: آقای مهارت

آقای مهارت|محمد زرگر|نسل پویای ایران زمین|سلام من محمد زرگر هستم!

داشتن یک سایت برای هر کسب و کاری یک ضرورت تلقی میشود تا بتوانند با تولید محتوا مناسب در سایت خود به مخاطب شان در زمینه ی کاری خود اطلاعات بدهند، همچنین نمونه کارها و محصولات شان را عرضه نمایید.لازمه ی این امر خرید هاست قابل اعتماد و کارآمد است که علاوه بر سازگاری با شرایط کاری شان، بتوانید برای سایت خود سرویس های پیشرفته تر مانند درگاه پرداخت الکترونیک و … را نیز قرار دهید .ما در این مقاله به شما میگوییم استفاده از هاست رایگان گزینه ی مناسبی است یا نه!

آیا هاستینگ رایگان قابل اعتماد است؟

 

 قبل از تصمیم گیری برای استفاده از هاست های رایگان باید به چند فاکتور مهم در خرید هاست توجه نمایید :

۱- شرکت های رایگان ثبت هاست و دامین خیریه نیستند و برای باقی ماندن و ارائه خدمات به پول احتیاج دارند. یکی از کارهایی که آنها برای تأمین هزینه های خود می کنند قرار دادن تبلیغات و pop-up ها در وب سایت شماست که این کار نه تنها جالب و مناسب نیست، بلکه شما نیز نمی توانید درباره محتوای این تبلیغات و pop-up ها نظر بدهید و هرچه باشند باید آنها را قبول کنید.بازدیدکنندگان سایت از این مسأله بی خبر هستند و شما نمی توانید مطمئن باشید که پیام یا محتوای  دقیقا مورد نظر شما به آنها ابلاغ می شود. یعنی قرار دادن تبلیغات به شکل های مختلف اصلی ترین هدف شرکت های ارائه کننده هاست رایگان میباشد.

۲- رایگان بودن به معنای داشتن آزادی در ارائه مطلب نیست. بسیاری از شرکت های ارائه کننده هاستینگ رایگان، نوع محتوای سایت را محدود می کنند و باید براساس نظر آنها محتوای سایت خود را انتخاب کنید..! آنها همچنین اجازه انجام بسیاری از کارها از جمله فروش محصولات یا پست کردن فایل های مدیا را نمی دهند.

هزینه سرویس‌های هاستینگ

حتما لازم نیست برای دریافت خدمات خوب و باکیفیت هزینه زیادی بپردازید بلکه بسیاری از شرکت‌های ارائه‌کننده هاستینگ در ازای دریافت هزینه مناسب، خدمات خوب ارائه می دهند.

در سرویس های هاستینگ شما برای استفاده از سرور هزینه می پردازید. این سرور در واقع یک سیستم است که صفحات وب سایت شما روی آن ذخیره می شوند و هنگامی که کاربران آدرس سایت شما را وارد می کنند این صفحات برای آنها نمایش داده می شود. این سرور باید سرعت اتصال مناسب، سیستم بکاپ گیری و امکانات فراوان دیگری داشته باشد. واضح است که دریافت این خدمات شامل هزینه است که تأمین آن بر عهده مشتریان گذاشته می شود.

بنابراین اگر فضای هاست، پهنای باند، سرویس ایمیل مطمئن و پشتیبانی فنی برای شما اهمیت دارد، عاقلانه ترین کار اینست که برای تأمین هرچه بهتر این خدمات، هر اندازه که برایتان مقدور است هزینه بپردازید.

البته چنین نیست که در دنیای ارتباطات هیچ شرکت هاستینگ رایگان یا ارزان معتبر و خوبی وجود نداشته باشد، اما در کل باید قبول کنیم که دریافت خدمات بدون پرداخت هزینه، فکر اقتصادی مناسبی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *