آقای مهارت|محمد زرگر

اهمیت تولید محتوا در کسب و کار اینترنتی

نویسنده: آقای مهارت

نویسنده: آقای مهارت

آقای مهارت|محمد زرگر|نسل پویای ایران زمین|سلام من محمد زرگر هستم!

در دورانی که اکثر کسب‌وکارها به سمت اینترنتی شدن می‌روند و ترجیح بیشتر کاربران، آموزش و خرید غیرحضوری است؛ تولید محتوای خوب و کاربرپسند به پیشرفت و دیده‌شدن بیشتر کسب‌وکار شما کمک می‌کند. با ما همراه باشید تا در ادامه این مقاله آموزشی شما را به طور کامل با تولید محتوا آشنا کرده و انواع مختلف آن را به شما معرفی کنیم. البته قبل از آن به این بپردازیم که اصلا چرا باید تولید محتوا کنیم؟

آقای مهارت|محمد زرگر|نسل پویای ایران زمین|سلام من محمد زرگر هستم!

آنچه در این مقاله می‌خوانید

اهمیت تولید محتوا در کسب و کار اینترنتی

چرا باید تولید محتوا کنیم

در هر حوزه‌ای که شما بخواهید فعالیت کنید و در آن پیشرفت کنید، بدون شک نیاز به تولید محتوا دارید. فرقی نمی‌کند که شما بخواهید پیج اینستاگرامی بزنید یا یک وب‌سایت راه‌اندازی کنید. قصد دلسرد کردن شما را نداریم ولی اگر بخواهیم واقع بینانه به موضوع نگاه کنیم، شما تقریبا بدون تولید محتوا به موفقیت نمی‌رسید.

 

شما خودتان را جای کاربران بگذارید. چه دلیلی دارد که شما را دنبال کنند؟ باید دارای یک محتوای خوب و جذاب باشید، تا نسبت به سایرین متفاوت باشید و کاربران شما را دنبال کنند. حتی در بحث سئو (SEO) سایت، شما باید پیوسته و منظم تولید محتوا کنید. در غیراین صورت نمی‌توانید با سایت‌های رقیب، رقابت کنید. هرچند که خود تولید محتوا هم دارای نکات و تکنیک‌های زیادی است. اما در کل بدانید که محتوای شما نباید کپی شده باشد و باید یک ارزش به مخاطبین انتقال دهد.

بنابراین تاکنون از اهمیت تولید محتوا باخبر شدید و متوجه شدید که چرا باید تولید محتوا را یاد بگیرید.

روش‌های مختلف تولید محتوا

تولید محتوا فرایند تولید و توسعه اطلاعات با استفاده از روش‌های مختلف است. تولید کردن محتوا به این معنا است که شما با ایجاد متن‌ها، تصاویر، ویدئوها یا فایل‌های مختلف با دیگر افراد ارتباط برقرار کنید و اطلاعاتی را در اختیارشان قرار دهید. شما روزانه با انواع گوناگونی از محتوا سر و کار دارید. مثلاً پادکست یا کتاب صوتی که گوش می‌دهید، نوعی از محتوای صوتی است. بیلبورد یا عکسی را که در اطرافتان مشاهده می‌کنید، یک محتوای تصویری است. ویدئوهایی که به طور مداوم در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود، محتوای ویدئویی محسوب می‌شوند. شما می‌توانید با انتخاب یک یا چند نوع از روش‌های تولید محتوا اطلاعات و مطالب خود را در اختیار کاربران قرار دهید.

تولید محتوای صوتی، محتوای تصویری و محتوای متنی بسیار در کسب و کار شما اهمیت دارد

زمانی که تصمیم به راه‌اندازی یک کسب‌وکار اینترنتی می‌گیرید؛ مهم‌ترین مسئله این است که چگونه یک محتوای خوب و مفید تولید کنیم تا بتوانیم کاربران را به سمت سایت جذب کنیم. محتوا در یک کسب‌وکار از اهمیت زیادی برخوردار است. چرا که کاربران وقتی وارد سایت شما می‌شوند؛ اول به دنبال محتوای مفید، جذاب و کاربردی می‌گردند.